Ana içeriğe atla

S.S.S

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programına öğrenciler MF-1 puan türüyle yerleştirilmektedir. TED Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı ilk öğrencilerini 2017-2018 akademik yılında almıştır.

  TED Üniversitesinde eğitim dili İngilizcedir.

   Evet, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programına kayıt olan öğrenciler ilk olarak TED Üniversitesi Seviye Tespit Sınavına (EPL), daha sonra bu sınavdaki başarı durumlarına bağlı olarak, İngilizce Yeterlilik sınavına girmeye hak kazanırlar. İngilizce Yeterlilik sınavından başarılı olan öğrenciler fakültelerinde okumaya hak kazanırlar.

    İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı lisans eğitimi (yabancı dil hazırlık sınıfı hariç) 4 yıldır. Öğrencilerimiz birinci yıllarında üniversite, fakülte ve bölüm ortak derslerinden alırlar. Üniversite ortak dersleri üniversitenin tüm öğrencileri, fakülte ortak dersler fakültenin tüm öğrencileri ile birlikte alınır. Ayrıca bölüm derslerini başka bölümlerden gelip ek dal, çift anadal, yandal yapmak isteyen öğrenciler de alabilir.

     İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programıöğrencileri, üniversite tarafından belirlenen gerekli koşulları sağladıkları takdirde, Üniversitedeki farklı bölümlerin yan dal ve çift ana dal programlarına kayıt olabilirler.

     TED Üniversitesinde birçok burs uygulaması bulunmaktadır. TED Üniversitesi bursları hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

      Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Eğitim Kurumları İşletmeciliği tezsiz yüksek lisans programı bulunmaktadır. 

      TED Üniversitesi hakkında sıkça sorulan sorulara ulaşmak için tıklayınız.