Ana içeriğe atla

Kariyer Olanakları

TED Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Lisans Programı'ndan mezun olan öğrenciler, İlköğretim Matematik Öğretmenliği lisans diploması almaya hak kazanırlar. Programı başarıyla tamamlayanlar, Milli Eğitim Bakanlığına ek olarak, özel ilköğretim okulları, TÜBİTAK, üniversiteler, yayın evleri ve vakıflar tarafından da istihdam edilebilmektedirler. 

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı mezunlarının, aynı alanda yüksek lisans ve doktora çalışmalarına devam ederek yüksek lisans dereceleri ile bilim uzmanı, başöğretmen, idari görevli öğretmen, araştırma görevlisi ve doktora dereceleriyle akademisyen, başuzman ve benzeri unvanlar kazanmaları da mümkündür. İlköğretim Matematik öğretmenleri yabancı dil bilmenin avantajıyla eğitim dışı sektörlerin eğitim faaliyetlerinde de yer alabileceklerdir. Örneğin; tüm dünyada ve ülkemizde giderek yaygınlaşan eğitim yazılımı sektörü ve eğitim yayıncılığı alanlarında görev almaları da mümkündür.

TED Üniversitesi, uluslararası okullarda ve AB ülkelerindeki okullarda çalışmaları konusunda öğrencilerini cesaretlendiren bir kültür ve altyapıya sahiptir. Eğitim dilinin İngilizce olması, yurt dışından öğretim üyelerinin katılımı, yabancı öğrencilerle sosyokültürel bağ kurabilme imkanı ve uluslararası standartlara paralel hazırlanan programlar sayesinde mezun öğrencilerin lisans diplomalarıyla yurt dışında iş bulabilmeleri gibi avantajlar oluşturmaktadır.