Ana içeriğe atla

Mezunlar

 

Didem Bektaş

 

 

 

 

 

 

Didem Bektaş 
İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2021 Mezunu 

Çalıştığı Kurum: BLIS

Neden TEDÜ?

TED Üniversitesinde okumanın benim için en büyük avantajı eğitim dilinin İngilizce olmasıydı çünkü bu bir fark yaratıyor. İş bulma sürecini çok daha kolaylaştırıyor. Ayrıca aldığınız eğitimden emin olmak kendinize olan güveninizi de arttırıyor ve bu da daha başarılı olmanızı sağlıyor. Mezun olduktan ve çalışmaya başladıktan sonra bile bir problem yaşadığımda danışabileceğim hocalarımın olduğunu bilmek bana kendimi daha güvende hissettiriyor. Ted'i seçtiğim için çok mutluyum.

Neden TEDÜ MFBE?

Ortaokulda matematik öğretmenimi çok sevdiğim için matematiğe olan ilgim de artmıştı. Be sebeple matematik öğretmenliğine sıcak bakıyordum. TED’in lisesinde mezun olduğum için TED kültürüne yakındım ve mezun olduktan sonar iş bulma olanağımın daha fazla olacağını düşündüğüm için TEDÜ MFBE’yi seçtim. Gelişen kadrosu, ilgili öğretmenleri ve farklı bakış açıları kazandırması sayesinde seçimimin benim için olumlu sonuçları oldu.

  

 

Kübra İlerKübra İler
İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2022 Mezunu 

Yüksek Lisans: Hacettepe Üniversitesi (Devam ediyor)

Neden TEDU?

Nitelikli eğitim vermesinin yanı sıra bir eğitim kurumunda önemsediğim diğer nokta öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak imkanların sunulmuş olmasıdır. Lisans eğitimim boyunca TEDU’de gerek katıldığım topluluklar gerekse faydalanmış olduğum çalışma bursu imkanları kendimi yeniden keşfetmeme ve bireysel yeteneklerimin farkına varmama neden oldu. Akademik anlamda ise TEDU’de öğrencilere verilen maddi manevi her türlü desteğin öğrencilerin yani çalışmalar yapmalarına, hayallerini ve amaçlarını daha ileriye taşımalarına imkân tanımaktadır. Ayıca almış olduğum nitelikli İngilizce eğitim sayesinde lisans hayatımda makale yazmak, uluslararası konferanslarda bildiri sunumları yapmak ve TÜBİTAK projelerinde çalışmak gibi pek çok başarıya imza attım ve atmaya devam ediyorum.

Kendimi yalnızca okul ortamında değil, aynı zamanda aile ortamında hissettiğim için gerçekten çok şanslıyım. Başarılı olabilmem için her türlü desteği veren hocalarım, herhangi bir problem yaşadığımda idari personelinden, arkadaşlarımdan ve tüm hocalarımdan rahatça iletişim kurabildiğim bir ekosistemde eğitim görmek kadar mutluluk verici bir şey yok. TEDU’den her anlamda dopdolu mezun olduğum için çok mutluyum.

Neden TEDU MFBE?

İlkokul hayatımdan lise sona kadar matematik dersinde çok başarılı, matematiğe karşı çok istekli bir öğrenciydim. Bundaki en büyük neden ise karşılaştığım tüm öğretmenlerimi çok sevmemdi. Onlarla iletişim kurarken, soru çözerken kendimi çok farklı bil dil konuşuyormuş gibi hissediyordum. Aynı zamanda matematiğin alanının çok geniş çaplı olduğundan kendimi uçsuz bir denizin içindeymiş düşünüyordum. Tercihlerimi yaparken hem bireysel yeteneklerimi hem de amaçlarımı göz önünde bulundurarak matematik öğretmenliğini tercih ettim. TEDU MFBE’yi verdiği kaliteli eğitimi, nitelikli akademisyenleri, ve eğitim fakültesinin sağladığı imkanlar için seçtim. Verdiğim bu kararla ne kadar doğru bir adım attığımı lisans hayatım boyunca ve mezun olduktan sonra her gün görmüş oldum.